Sıfır Atık Bez Çanta Projesi Hakkında Bilgilendirme

  • 14 Haziran 2019

Sıfır Atık Bez Çanta Projesi Hakkında Bilgilendirme

Aydın’dan yüzlerce öğrenci ‘Lider Çocuk Kampına’ na katılarak, hem öğrendi, hem de eğlenceli dakikalar yaşadı. 
Bu sene “Sıfır Atık” teması ile yola çıkan Lider Çocuk Tarım Kampı’nın Aydın parkuruna katılan yüzlerce öğrenci, hazırlanan gezilerde yapılanları yerinde gördü ve işin ehli kişilerden bilgi aldı.

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Aydın ADÜ Ziraat Fakültesi, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Geri Dönüşüm Tesisi’nin katkılarıyla yapılan etkinliklerde öğrenciler Ziraat Fakültesi bünyesinde kurulu bulunan meyve koleksiyon bahçesinde eğlenerek öğrendi.

Öğrenciler meyve ağaçlarını gördü, tarlaya tohum ekti, büyükbaş küçükbaş ve kümes hayvanlarını tanıyarak besledi. Sıfır Atık logosu basılı olan bez çantaları boyama etkinliği gerçekleştirildikten sonra, öğrencilere Çevreci Çocuk Dergisi,doğayı koruma adına fuarlarda kullanılan fuar çantası ve Atık Pil Toplama Kutusu dağıtıldı. Geri dönüşüm tesisi ziyareti sırasında öğrencilere tesisin Çevre Mühendisi tarafından, atıkların nasıl geri dönüştürüldüğü ve geri dönüşüme nasıl katkı sağlanacağı aktarıldı. Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO)’nın çocuk eğitim videoları izletildi.